Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

4 aylık bebek gelişimi


Katılım
17 Ağustos 2019
Mesajlar
82
Tepkime puanı
30
Yaş
21
4 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olur?
4 Aylık Bebek Gelişimi Nasıl Olur? Daha bilinçli hareketler ve eylemler zamanına hoş geldin. Bebeğin artık 4 aylık oldu. Bu ayın sonunda büyüdüğünü ve artık bir oyun bebeği olduğunu daha iyi anlayacaksın. Şimdi 4 aylık bebek beslenmesinden gelişimine, uyku düzeninden görme yetisine kadar bu ayın her detayını öğrenmeye hazır mısın? İşte, 4 aylık bebek gelişimi!
  • 4 aylık bebek gelişiminde büyüme hızı biraz yavaşlar ama bebeğin, bu ay içinde 350-700 gram kadar alır. “4 aylık bebek kaç kilo olmalı?” sorusunun yanıtı ortalama 6-6,5 kg civarında olsa da her sağlıklı bebeğin farklı boy ve kilolarda gelişim gösterebileceğini söyleyelim. Bebeğin, dördüncü ayın sonunda doğum kilosunun 2 katına çıkabilir.
  • 4 aylık bebek boyu ayda 1,25 cm kadar uzar (3 aylık bebek gelişimi).
  • İkinci ayda bebeğin başı ve beyni de aynı hızla gelişmeye devam eder. Baş çapı da ayda 1,25 cm kadar uzar.
4 Aylık Bebeğin Duyusal Gelişimi
4 Aylık Bebeğin Görme Yetisi:
Bebeğinin 4. ayında görsel izleme yetenekleri gelişir. Başının üstünde yavaşça dönen parlak renkli bir nesneyi seyredebilir.
Bebeğinin bir iplik parçası ya da kırıntı gibi çok küçük nesnelere odaklandığını, uzağında kalan şeyleri de büyük bir ilgiyle seyrettiğini fark edebilirsin.
4 Aylık Bebeğin İşitme Yetisi:
Dördüncü ayda bebeğin, sesini duyduğunda yalnızca susmaz, başını sana doğru da çevirebilir.
Aniden başlayan müzik ve çıngırak seslerini duyduğunda, sesin nereden geldiğini anlamak için gözlerini o yöne doğru çevirebilir.
4 Aylık Bebek Gelişimi
Bebeğinin bu aylardaki beyin faaliyeti en yüksek seviyesinde. Sözcükler onun için hala anlam ifade etmiyor olsa da çıkarılan seslere alışır ve kendi de bu sesleri çıkarma deneyleri yapmaya başlar.
Müjde! Bebeğinin sık sık kahkahalar attığı dönemdesin. Artık sıra dışı veya alışılmadık şeyler bebeğinin komiğine gidebilir. Önümüzdeki birkaç ay içinde miniğinde espri anlayışının ortaya çıktığını fark edebilirsin.
 

Konuyu Toplam: (Üye: 0, Misafir: 1) okuyor
Üst Alt