Belçika Merkezli team.blue, Natro’yu Satın Alıyor

  • Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. üye iseniz Giriş Yapınız.
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.
  • Sitemizde Alan Adı hakkında detayli birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Katılım
4 Nisan 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
4
Yaş
26

Merhaba Ziyaretçi Forum İçeriğini Görebilmek İçin Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız

Ülkemizin önde gelen alan adı sağlayıcılarından Natro, Belçika merkezli team.blue tarafından satın alınıyor. Firmanın satın alınma değeri açıklanmayacak.

1999 yılında kurulan ve ülkemizde yaklaşık 540 bin alan adına ve 120 bin müşteriye sahip Natro Belçika merkezli team.blue şirketine satılıyor. Belçikalı şirket satın alma ile Natro firmasının hisselerinin %100’üne sahip olacak. Firmanın İstanbul merkezindeki 70 çalışanı CEO Nedim Mitrani liderliğinde çalışmaya devam edecekler. Şirket Natro ile bölgede genişlemek ve söz sahibi olmak istiyor.

Natro firmasını satın alan team.blue şirketi Avrupa çapında 30’dan markaya ve 1000’den fazla çalışanı barındırıyor. Şirket Türk alan adı yatırımcılarının da yakından tanıdığı Register.it, Amen.pt, Nominalia, Transip, Names.co.uk ve Dandomain gibi şirketlere sahip. Team.blue sahip olduğu şirketlerle beraber yaklaşık 5 milyon alan adına ve 2 milyon müşteriye hizmet veriyor. Şirket ayrıca 250 milyon euro konsolide gelir açıkladı.

Satışa daha önceden ülkemizde İyzico ve Hürriyet Emlak satışları da dahil olmak üzere 34 satışa danışmanlık vermiş Odin Financial Advisors danışmanlık verdi. Belçikalı firma satış rakamlarını açıklamayacaklarını belirtti.

Satın alma ile ilgili;
Natro’nun vizyonunun tüm team.blue da başardıklarımızla nasıl mükemmel bir şekilde birleştiğini görmek canlandırıcı. Türkiye’deki işletmeler için kullanımı kolay ve güvenilir dijital araçlar sunmak Natro’nun misyonunun merkezindedir. Natro müşterileri için her gün bu sözü veren 70’den fazla yeni meslektaşımı ağırlamaktan heyecan duyuyorum.
Jonas Dhaenens, team.blue CEO’su
Natro’nun kurucuları olarak bizim için hayatımızın çalışmalarını iyi ellere teslim etmek gerçekten önemliydi. team.blue, tıpkı bizim gibi girişimciler tarafından yönetilen Avrupa’nın önde gelen ev sahiplerinden biridir ve bu nedenle bu büyük karar için ideal ortaktır. Başlangıçtan sonuna kadar iyi bir uyum ve sonuna kadar güvenilir, adil ve saygılı bir atmosferdi.
Tolga Kabakci ve Hüseyin Caymaz, Natro Kurucuları
Natro’nun team.blue’ya katılma olasılıkları beni heyecanlandırıyor. Şimdi en büyük Avrupalı ev sahiplerinden biri tarafından desteklenen Natro, ürünleri ile müşterileri şaşırtmaya devam edecek ve Türk segmentinde daha da büyümeyi hedefleyecek. Bu, Natro’nun başarı öyküsünde yeni bir bölüm!
Nedim Mitrani, Natro CEO’su
Satın alma ile ilgili ayrıntı geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

Kaynak: https://domkap.com/haber/belcika-merkezli-team-blue-natroyu-satin-aliyor//
 
Son düzenleme:
Üst Alt