dr hit ile tüp bebek tedavisi sizlerle

  • Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. üye iseniz Giriş Yapınız.
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.
  • Sitemizde Alan Adı hakkında detayli birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

mum

Katılım
17 Ekim 2019
Mesajlar
21
Tepkime puanı
9
Yaş
33

Merhaba Ziyaretçi Forum İçeriğini Görebilmek İçin Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız

Kıbrıs çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için tüp bebek tedavisi konusunda oldukça gelişmiş bir vaziyette olup bu noktada yapılanlardan örnek alacak olursak ülkemizdeki büyük şehirlerden sonra tercih edilebilecek en iyi yer olduğunu söyleyebiliriz. İşin bu kısmında kıbrıs tüp bebek hizmeti alanlar için en iyi kişilerden birisi olan Halil İbrahim Tekin kapsamlı bir tedavi süreci ile birlikte en başarılı şekilde sonuç aldırmaktadır.

Tüp bebek tedavisinin en önemli aşamalarından biri kesinlikle cinsiyet seçimi olup geriye kalan kısımlar ise tıbbi konulardır. İşin bu etabında yumurta donasyonu aslında olayı özetleyen tüm tedavi sürecidir diyebiliriz. Yumurta Donasyonu aynı zamanda yumurta nakli ya da yumurta bağışı olarak da bilinen bir sistemdir . Yumurta Donasyonu’nda Tüp bebek eyleminin bütün aşamaları geçerlidir. Donör adı verilen yumurta bağışçısının yumurtalıkları ilaçlarla uyarılarak elde edilen yumurtalar, alıcı kadının eşinin spermleriyle döllenir. Elde edilen bu embriyolar ise aynı anda veya daha sonra hazırlanan alıcı kadına transfer edilir. Yaklaşık 30 yıldır yaygın olarak uygulanan bir tüp bebek yöntemidir.

IVF olarak ta kısaltılan yaygın tüp bebek tedavisi içerisinde ise yumurta ve spermlerin laboratuvarda bir araya getirilmesi ile birlikte bir süre sonra döllenen yumurtaların kontrol edilmesi şeklinde uygulanır. Bu süreçte sperm ve yumurta kalitesi önemlidir. Sayısı çok az ya da kalitesi kötü olan spermlerde uygulanırsa döllenme işlemi gerçekleşmez.

Diğer bir teknik olan sperm donasyonu, sperm üretimi durmuş erkeklerin çocuk sahibi olabilmesi için başvurabileceği bir yöntemdir. Herhangi bir şekilde sağlıklı sperm elde etme şansı bulunmuyorsa veya elde edilen spermler gebelik için yeterli kaliteye sahip değilse bu yöntem dışında henüz başka bir tedavi yöntemi mevcut değildir.
 
Üst Alt