Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Karadağ Oturum İzni


Katılım
17 Ağustos 2019
Mesajlar
82
Tepkime puanı
30
Yaş
21
Montenegro Oturma İzni
Montenegro Oturma İzni, Balkanların yeni cazibe merkezi Montenegro, yatırımcılar için çok avantajlı imkanlar sunuyor. Avrupa’nın yeni gözbebeği, dev yatırım şirketlerinin bölgesel üssü olma yolunda... Montenegro, Dünyanın en güvenli ülkeleri sıralamasında en üstte yer almaktadır. Avrupa'nın merkezindeki konumu, hızla büyüyen ekonomisi, gelişmeye çok açık olan coğrafi yapısı, tarihsel, kültürel ve doğal zenginlikleri sebebiyle Montenegro, uluslararası yatırımcıların Avrupa'daki yeni hedefi...
Montenegro Oturma İzni Almak
Montenegro’da yaşam diğer Avrupa ülkelerinden çok daha ucuz. Fiyatlar kışın dramatik bir şekilde düşüyor, turist sezonunun açılması ile birlikte yazın yükseliyor. Yine de markette çok güzel bir şişe şarabın fiyatı 3-4 €’dan başlıyor, etin kilosu 4-5 €. Montenegro’da kira fiyatları aylık 250-350 € gibi küçük bütçelerden başlıyor. 3 kişilik bir ailenin yaşaması için aylık yemek 250 €, ulaşım 150 €, elektrik, telefon vb. giderler 150 € gibi tutmaktadır. Ortalama yeni bir araba 15.000 €. Montenegro’da iyi işleyen bir sağlık sistemi mevcut. Sağlık sektöründe devlet ve özel hastaneler bulunuyor. Sosyal sigorta primleriniz ödeniyor ise bütün devlet hastaneleri sizin için ücretsiz. Montenegro’da özel ve devlet okulları bulunuyor. Devlet okulları ücretsiz. Eğitim sistemi eski Yugoslavya döneminden kaldığından yüksek kalitede. Ülkenin her dalda üniversiteleri ve meslek okulları mevcut. Ülkede yabancılar için ingilizce eğitim veren ücretli yabancı okullar da bulunuyor (karadağ da ne iş yapılır).
Karadağ Oturma İzni
Avrupa’nın tam ortasında, İtalya’nın orta karşısında, Adriyatik sahillerinin en güzel coğrafyasında 320 km kıyı şeridi, 65 tane kum plajı olan yeşil- turkuaz bir ülke. Nüfusu 620.000 Beşiktaş + Şişli kadar. Yüzölçümü 13.812 km2, Trakya’dan küçük. Dünyanın en derin fiyordu burda. Yine dünyanın 2.büyük kanyonu da bu ülkede. Avrupa’nın tek yağmur ormanlarının bulunduğu yer yine Montenegro. Yüzyıllardır el değmediği için ülkenin toprakları pırıl pırıl tertemiz kaldığından dünyanın ilk ve tek ekolojik ülkesi. Topraklar koruma altında. Düz araziler tarıma ayrıldığından buralarda inşaat yapılamıyor. İnşaatlar kıyı şeridi, yamaç ve kayalık bölgelere yapılıyor. Yabancıya tarım yapması için 5 dönümün üzerinde arsa satılmıyor.
 

Konuyu Toplam: (Üye: 0, Misafir: 1) okuyor
Üst Alt