Merhaba Ziyaretçi
Forumumuza hoşgeldiniz.Sitemizi daha yararlı şekilde kullanabilmek için lütfen kayıt olun veya giriş yapın.

Sivil Toplum Haberleri


Katılım
2 Nisan 2020
Mesajlar
177
Tepkime puanı
30
Yaş
29
Toplum, iyi veya kötü özelliklere sahip olan birden çok kişinin bir arada yaşaması durumu ve bu yaşamların birbirlerini etkilemesi özelliğine sahip olmasıdır. Bu durumlara toplumdaki bireyler bazı konulara karşı hassas olabilir, bazıları herhangi bir konu sebebiyle ekonomik veya ruhsal olarak etkilenebilir, bazıları toplumu yozlaştıran eylemlerde bulunabilir ve toplum farkında olarak-olmadan doğaya zarar verebilir. Böyle durumlara karşı yine toplumdaki bireyler kendi güçlerini ortaya koyarak sivil toplum isimli kolektif bir yapılanma içine girip belli bir amaç doğrultusunda çalışırlar. Gönüllülük esasına dayanan sivil toplum ile çoğu sorunla baş etmek kolaylaşmaktadır.

Sivil toplum kuruluşları ve onların çalışmalarına erişim sağlamak isteyenler bireylerin sivil toplum iş ilanları arayışlarına internet platformları etkin cevap vermektedir. Sivil toplumlar ve çalışmalar barındıran sivilalan.com gönüllü olan insanların kendilerine uygun amacı taşıyan kuruluşları görmesini ve çalışmalarından faydalanarak hem kendini hem toplumu geliştirmesine yardımcı olan bir internet sitesidir. Site bünyesinde bulunan eğitimler bölümü ile sivil kuruluşların verdikleri eğitim ve gelişim seminerlerine ulaşım sağlanabilir ve bunlara katılım haberleri alınabilir.

Sitenin avantajlarından bir diğer de girişimcilik konusunda haberler sunarak sivil toplum kuruluşları ve ziyaretçiler arasında köprü oluşturmaktır. Bu girişimcilik etkinlikleri ile birey hem özgüvenini artırarak daha faydalı olur hem de kuruluşlara katkı sağlayarak daha güçlü bir sivil toplum anlayışı oluşmasını sağlar. Kategorileri arasındaki hibe duyuruları ile kuruluşlara sponsor olacak yerleri gözler önüne sererek destek alma şansı veren site kariyer kategorisi ile de kendini geliştirme konusunda fırsat arayanlar çözüm olmaktadır. Sivil Alan, sivil toplum haberleri ve sivil ilan konusunda etkin bir çalışma yürüten site güncel verileri ziyaretçilerine sunarak daha güçlü bir sivil toplum ve daha bilinçli bireyler amaçlamaktadır.
 

Konuyu Toplam: (Üye: 0, Misafir: 1) okuyor




Üst Alt