• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. üye iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

İnternet güvenliği (1 Görüntüleyen)

Fatih Aslan

Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
5,103
Tepkime puanı
772
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.fatihaslan.gen.tr
Merhaba Ziyaretçi Forumu Daha Verimli Kullanmak için Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız
İnternet güvenliği: Küçük işletmelerin bilmesi gereken 7 yaygın güvenlik açığı

Artık bir işletmeniz varsa bir web sitesine de ihtiyacınız var. Neyse ki, güncel teknolojiler sayesinde web sitesi kurmak çok kolaylaştı. Web sitesi, marka varlığınızın size ait olan (kapanma olasılığı bulunan bir Facebook sayfasının aksine) bir parçasıdır ve müşterilerin sorularına cevap bulabilecekleri (gerektiğinde işletmenizin lokasyonu dahil) bir kanaldır. Ve bir işletme web siteniz varsa güvenlik açıkları ve web sitesi bakımı gibi internet güvenliği konuları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Web sitesi bakımı, sitenizin güncel ve çalışır durumda olmasını sağlamak için yapılan her şeyi kapsar. Web sitesi güvenliği ise, çoğu kişinin yeterince önem göstermediği bir web sitesi bakımı unsurudur.

KOBİ’lerin siber saldırılar yüzünden kayıp yaşama riski iki kat daha fazla ve 2016 yılında ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, siber saldırıya uğrayan küçük işletmelerin yüzde 60’ı saldırıdan sonraki 6 ay içinde kapanıyor. Bunun sebebini anlamak zor değil: Diğer olumsuz etkilerin yanı sıra, hassas verilerin sızdırılması müşterilerin işletmeye olan güvenini de sarsıyor.
Ancak internet güvenliği konusunda iyi bir haberimiz var: Web sitenizi tehdit eden güvenlik açıklarını gidermek ve sitenizi düzgün bir şekilde korumak için çok büyük bütçelere ihtiyacınız yok. Ama gerekli güvenlik önlemlerini aldığınız proaktif bir yaklaşımbenimsemeniz gerekiyor.

7 yaygın web sitesi güvenlik açığı
Web sitesi güvenliği çeşitli saldırıları ve çözümleri içeren geniş bir konudur, bu yüzden kafa karıştırıcı olabilir. Ama internet güvenliği için tehdit oluşturan en yaygın 7 güvenlik açığını şöyle sıralayabiliriz:
  1. Zararlı yazılım
  2. SQL enjeksiyonu
  3. Siteler arası komut dosyası çalıştırma (XSS)
  4. Ortadaki adam saldırısı
  5. Şifre saldırıları
  6. DDoS saldırısı
  7. Güvenlik sisteminin yanlış yapılandırılması
Başka web sitesi güvenlik açıkları olsa da, sitenizi bu yedi güvenlik tehdidinden korumak, sitenizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olacaktır.

1.Zararlı yazılım
Zararlı yazılımlar bir sisteme bulaşmak ve hasar vermek için tasarlanmış kötü amaçlı yazılımlardır. Bu geniş bir terim olduğu için, virüslerden reklam yazılımlarına kadar hem bilgisayarlara hem web sitelerine bulaşabilen tüm güvenlik açıklarını kapsar. Zararlı yazılım tarafından saldırıya uğrayan bir web sitesi müşteri bilgileri de dahil olmak üzere hassas verilerin açığa çıkmasına sebep olur.

Zararlı yazılım saldırıları, işletmeleri çok zor durumda bırakabilir.

2018’in ilk çeyreğinde, siber saldırı mağdurlarının yüzde 60’ına zararlı yazılım bulaştığı tespit edildi. En yaygın zararlı yazılım türlerinden ikisi şunlardır:
  • İçerik bozma: Bu türden zararlı yazlımlar web sitesinin görünüşünü değiştirir. Genellikle web sitesinde hacker’ın adının belirtildiği bir mesaj görünür.
  • Kötü amaçlı yönlendirme: Böyle durumlarda kullanıcılar web sitenize girdiğinde kötü amaçlı başka bir siteye yönlendirilir. Bu kullanıcıların bazı sayfalara, hatta bazen tüm web sitesine erişmesini engelleyebilir.
Devamı godaddy sitesinde
 

Cihan Semiz

Preminum
Katılım
30 Ocak 2019
Mesajlar
158
Tepkime puanı
148
Web sitesi
www.cihansemiz.com
Merhaba Ziyaretçi Forumu Daha Verimli Kullanmak için Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız
Ozellikle wordpress tabanli iceriklerin daha cok saldiri altinda ve bilgileri zarar gordugu bir gercek ozellikle eklenti ve temalar Nulled her daim orninalinden yanayim kesinlikle
 

Bunu konu görüntüleyen kullanıcılar

Üst