• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. üye iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Tekne Taşıma (1 Görüntüleyen)

Katılım
4 Haz 2020
Mesajlar
70
Tepkime puanı
1
Yaş
35
Merhaba Ziyaretçi Forumu Daha Verimli Kullanmak için Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız

Tekne taşıma hizmetlerinin verilebilmesi için belli yasal izinlerin alınması gerekmektedir. Aksinin olduğu durumlarda hem yasalara aykırı hareket edilmiş olunacak hem de güvenlik bakımından sıkıntı yaşanacaktır. Bunlardan kaynaklı olarak taşımacılık yapan firmalar ilk olarak resmi işlemleri halletme yoluna gitmektedir. Pek çok firmanın taşımacılık için sigorta isteminde bulunması da aynı nedenler üzerinden açıklanmaktadır.


Teknelerin karayolu ile bir yerden bir yere taşınmasında oluşabilecek olan sorunların öncesinden önüne geçmek mümkündür. Bunun için firmalar olası sıkıntılara karşı teknolojik ekipmanlar kullanmaktadır. Kullanılan ekipmanlar sayesinde yurtiçi tekne taşıma olsun yurtdışı tekne taşıma olsun özellikle yükleme ve indirme işlemleri minimum sürede tamamlanmaktadır. Tekne ve yatlara da zarar vermeyen bu işlemler sayesinde hızlı bir şekilde taşımacılığa sıra gelebilmektedir.

İstanbul Tekne Taşımacılığı​

Teknelerin taşınmasında belli dönemler diğerlerine göre daha yoğun geçmektedir. Yaz aylarına gelinmesi bahsedilen dönemlerin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte İstanbul tekne taşımacılığı konusunda hemen her zaman yoğun olarak kabul edilen ender merkezlerden biridir. Çünkü burada sadece sezonluk taşımacılık yapılmamaktadır. Üretime bağlı olarak da yapılan taşımacılık sayesinde firmalar hemen her dönem belli iş yoğunluklarına sahip olmaktadır. Tekne taşımacılığında hangi rotaların takip edildiği ve yolculuğun hangi zaman dilimlerinde gerçekleştirildiği de önemlidir. Böyle detayların planlı olarak değerlendirilmesi sayesinde trafikte bir tehlike oluşmamış olmaktadır. Zaten ülkemizdeki yasalar da benzer neticelere götürmektedir.
 

Bunu konu görüntüleyen kullanıcılar

Üst