• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Domainim hakkında bilgi alışverişi

unicorndomain
Merhaba Ziyaretçi Forumu Daha Verimli Kullanmak için Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız
Merhaba arkadaşlar DoluDomain.com isminde alan adı aldım. Bu isme bağlı aklınıza gelebilecek tüm sosyal hesapları ve mail adresleri de aldım. Şimdi sorum alan adı al sat yapmak için sizce bu isim nasıl ? Yada direk bu ismi ve sosyal hesapları satmak istesem sizce ne kadar değerli ? Türkçe karakter olmaması ve kurumsallık konusunda her platformda aynı ismi aldığım için aslında çok güveniyorum. İleri boyutlara da götürmek istiyorum ancak yine de dışarıdan bir göz olarak size de fikir sormak istedim. Sizce nasıl olur ne yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Mustafa

Yönetici
Merhaba Ziyaretçi Forumu Daha Verimli Kullanmak için Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız
Merhaba arkadaşlar DoluDomain.com isminde alan adı aldım. Bu isme bağlı aklınıza gelebilecek tüm sosyal hesapları ve mail adresleri de aldım. Şimdi sorum alan adı al sat yapmak için sizce bu isim nasıl ? Yada direk bu ismi ve sosyal hesapları satmak istesem sizce ne kadar değerli ? Türkçe karakter olmaması ve kurumsallık konusunda her platformda aynı ismi aldığım için aslında çok güveniyorum. İleri boyutlara da götürmek istiyorum ancak yine de dışarıdan bir göz olarak size de fikir sormak istedim. Sizce nasıl olur ne yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.
Merhaba
Şimdi sorum alan adı al sat yapmak için sizce bu isim nasıl ?
Bence domain al sat için türkçe olarak uygun böyle saçma sapan domainlerin değil 'de daha çok jenerik domainlerden oluşan bir site izlenmi taşiyor yani benim için öyle.
Yada direk bu ismi ve sosyal hesapları satmak istesem sizce ne kadar değerli ? Türkçe karakter olmaması ve kurumsallık konusunda her platformda aynı ismi aldığım için aslında çok güveniyorum. İleri boyutlara da götürmek istiyorum ancak yine de dışarıdan bir göz olarak size de fikir sormak istedim. Sizce nasıl olur ne yapabilirim ?
Sosyal hesaplarin sizde olması büyük bir artı lakin tek başına isim benim görüşüm çok bir değer edeceğini düşünmüyorum. artık isimden çok sitenin içerigi (Scriptine) değer veriliyor random bir isimle bile scriptiniz iyi olduğu sürece kazanç sağlıya bileceğinin farkında insanlar. bu yüzden sadece domain çok fazla değer edecegini düşünmüyorum.

Son düzenleme:

Fatih Aslan

Yönetici
İsim farklı biraz akılda kalıcılığı var ama Türkçe ve Yabancı isim karışımı pek olmamış gibi. Yani fulldomain.com olsa harika olurmuş. dolualanadi.com - birdunyaisim.com sanki daha güzel gibi geliyor. Dolu'nun içi bana biraz boş gibi geldi. Yani bana sorsalar sen bu isimle başlar mısınız kesinlikle hayır derim.

Bence domain al sat için türkçe olarak uygun böyle saçma sapan domainlerin değil 'de daha çok jenerik domainlerden oluşan bir site izlenmi taşiyor yani benim için öyle.
Aslında bende bu şekilde düşünüyorum zaten yapmak istediğim de bu. Uluslararası ve iç piyasada bulabildiğim kullanılabilir jenerik isimleri alıp buraya yönlendirmeyi hedefledim.

Sosyal hesaplarin sizde olması büyük bir artı lakin tek başına isim benim görüşüm çok bir değer edeceğini düşünmüyorum. artık isimden çok sitenin içerigi (Scriptine) değer veriliyor random bir isimle bile scriptiniz iyi olduğu sürece kazanç sağlıya bileceğinin farkında insanlar. bu yüzden sadece domain çok fazla değer edecegini düşünmüyorum.

Bu konuda da dediğiniz gibi zamanla iyi bir platforma dönüşecek sanırım.

İsim farklı biraz akılda kalıcılığı var ama Türkçe ve Yabancı isim karışımı pek olmamış gibi. Yani fulldomain.com olsa harika olurmuş. dolualanadi.com - birdunyaisim.com sanki daha güzel gibi geliyor. Dolu'nun içi bana biraz boş gibi geldi. Yani bana sorsalar sen bu isimle başlar mısınız kesinlikle hayır derim.

Haklısınız ben düşünmüştüm ama sadece Türkçe isim olursa da uluslararası kullanıma çok uygun değil gibi. fulldomain.com olursa daha iyi ama şu var doludomain den kastım aslında 3 şeydi.

1- İnsanların aradığı domainin dolu olduğunu ve DoluDomain.com adresine yönlendirmesi
2- Platformun içinde barınan çok fazla domain olduğu için yan anlamıyla bir dolu kelimesini içinde barındırması
3- İç piyasa ve uluslararası bir pazarda en azından marka olabilir bir isim bulabilmekti.

Yine farklı açılardan düşünceleriniz varsa değerlendirmek istiyorum. Ama şunu belirteyim aslında amacım HugeDomains e yakın bir platform oluşturabilmek. Etik olarak değil ama fikir olarak çok hoşuma gidiyor çünkü

Fatih Aslan

Yönetici
Arama şeklinde olursa evet olabilir ama al sat ne biliyim bilemedim. Yani mantık olarak dolu olan domain alınamaz boşta domain desen belki yani gerçekten farklı bir şey ne desem bilemedim.

Arama şeklinde olursa evet olabilir ama al sat ne biliyim bilemedim.

Evet aratıldığında çıkmasını istiyorum genel olarak hedefim bu zaten.

Yani mantık olarak dolu olan domain alınamaz boşta domain desen belki yani gerçekten farklı bir şey ne desem bilemedim.

Boşta olan domain de satışa çıkarılıp ticaret yapılamaz ama. :) Aratıldığında zaten dolu olmuş oluyor. Satın alırsa yönlendirmeden çıkacak kendi alan adı olacak zaten alan kişinin

Fatih Aslan

Yönetici
Anlatamadım sanırım...
Mesela ben her gün siteye boşa düşen alan adlarını ekliyorum ve boşta olduğu için insanlar bunu önce gören alabiliyor.

Anlatamadım sanırım...
Mesela ben her gün siteye boşa düşen alan adlarını ekliyorum ve boşta olduğu için insanlar bunu önce gören alabiliyor.
Yapmak istediğim bu değil ki ama. Örneğin ben orneksite.com alan adını jenerik buldum ve boştayken satın aldım. Aldığım bu ismi ve buna benzer yüzlerce önemli domaini DoluDomain.com adresine yönlendireceğim ve oradan isteyen kişi satın alacak. Boştaki isimlerin listelendiği bir platform olmayacak. Satın alınmış önemli domainlerin yönlendirildiği bir web sitesi olacak. Yapabilirsem eğer.

Bunu konu görüntüleyen kullanıcılar