• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

İmplant Neden Pahalıdır?

unicorndomain
Katılım
4 Haz 2020
Mesajlar
155
Tepkime puanı
1
Puanları
40
Yaş
35
Merhaba Ziyaretçi Forumu Daha Verimli Kullanmak için Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız
Ankara implant klinik merkezimizde hastalarımızın en çok şikayet ettiği konu hiç şüphesiz ki implant işleminin neden bu kadar pahalı olduğudur. Aslında bundan birkaç yıl öncesinde implant fiyatları çok daha yüksekti ve o zamanlar tamamen lüks sayılabiliyordu. Günümüzde diğer protez çözümlerinden pahalı olsa da, rakiplerinden çok daha kaliteli olduğu su götürmez bir gerçektir. İmplantın bu kadar pahalı olmasının en önemli nedeni, üretim teknikleridir. Üretim maliyetinin daha yüksek olması bu yöntemi daha yüksek fiyatlara çekmektedir. Ankara implant tedavisi yapan kliniğimizde en fazla tercih edilen yöntemlerdendir. Tek dişe yapılan implantlar özellikle çok fazla pahalı olmamaktadır. Yalnız birden fazla dişe implant tedavisi yapıldığında maliyet elbette daha yüksek olabilmektedir.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler​

İmplant firmalarının ülkemizde oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar da ürünlerini başka ülkelerden ithal etmektedir ve araya aracılar girdiği içinde fiyatlar yüksek olabilmektedir. Bazı hastaneler ve diş klinikleri direk firmalara ulaşırlar ve aracı olmadan ürünlerini temin ederler. Bu da fiyatların ciddi anlamda inmesine sebep olabilmektedir.

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise implantın kalitesidir. Kaliteli implant üreten bir firma ile anlaşma yaparsanız, elbette fiyatları daha yüksek olacaktır. Bu aşamada piyasaya yeni girmiş ve kaliteli ürünler üreten implant firmaları ile çalışmak çok daha mantıklı olacaktır. Kişiler implant fiyatlarını birden fazla yerden almalıdır.
 

Bunu konu görüntüleyen kullanıcılar

Üst