• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
 • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Konu açmadan önce bakar mısınız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fatih Aslan

Ne Mutlu Türküm Diyene
Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
6,716
Tepkime puanı
830
Konum
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, Site tanıtımların da çok ucu açık olduğu için bunun önüne geçelim dedik ve geçenler de Kurumsal Firma Tanıtım Bölümünü açtık,şimdi buna biraz daha dikkat etmenizi rica edeceğim.

Site Tanıtımı yaparken lütfen konu tanıtımını gibi yapmayınız, sitenin kendisini tanıtınız.

Örnek Veriyorum; Teknoloji sitesinde içinde açtığınız konu değil o sitenin kendisini tanıtmanız.

Bunlara yukarıda belirttiğim gibi lütfen dikkat ediniz.

Yanlış açılan konuları sileceğim ve özelden bilgilendireceğim.

Bu değişim için 30 Nisan'a kadar süreniz var. 30 Nisan'dan sonra yasaklı uyarılarımız olacaktır.
 

Fatih Aslan

Ne Mutlu Türküm Diyene
Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
6,716
Tepkime puanı
830
Konum
İstanbul
Arkadaşlar lütfen kurallara göre tanıtımlar yapalım. Konu firma tanıtımı ise burası ama konu direk bilgi akışı ise Site Tanıtım bölümünde açalım. Bundan sonra cezalı uyarılar var dikkat etmeyenler olursa son uyarıdan sonra siteden uzaklaştırılacaktır.
 

Fatih Aslan

Ne Mutlu Türküm Diyene
Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
6,716
Tepkime puanı
830
Konum
İstanbul
Galiba tam anlatamıyorum; çünkü hala tanıtımlar yanlış yerlere açılmaya devam ediliyor ve bende uyarmak zorunda kalıyorum. Şöyle diyelim sevgili arkadaşlar, satış olan her şey " Kurumsal olarak algılaya bilirsiniz." Satış varsa ( Ticaret ) Kurumsal Firma Tanıtım yerine açmanızı rica ediyorum.
 

Fatih Aslan

Ne Mutlu Türküm Diyene
Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
6,716
Tepkime puanı
830
Konum
İstanbul
Kurallara uyulmayan konular onaylanmayacaktır ! Lütfen Kurallara uyalım, Site Tanıtımlarında Ticaret yapılıyorsa bunu Kurumsal Firma Tanıtım Bölümüne açmanız gerekiyor. Bilgi amaçlı içerik - haber - forum - test - anket - forum vs bunların tanıtımını Site Tanıtım yerine yapabilirsiniz.

Açılan konular onay sürecine alınmıştır, yönetim onayından geçildiğinde görünüme açılacaktır.
 

Fatih Aslan

Ne Mutlu Türküm Diyene
Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
6,716
Tepkime puanı
830
Konum
İstanbul
Sevgili arkadaşlar, kurallara neden uymuyorsunuz ? Konu açmadan önce buraya bakar mısınız diye yazmışım biraz dikkat etseniz konularınızı boşuna açmış olmazdınız. Kurallara uyulmayan konuları siliyorum. İçinde ticaret olan her konu buraya açılması gerekiyor . Blog - haber veya içinde bilgi paylaşımı olan yani ticaret geçmeyen konuları Site Tanıtım bölümüne açabilirsiniz. Lütfen kurallara uyalım !
 

Fatih Aslan

Ne Mutlu Türküm Diyene
Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
6,716
Tepkime puanı
830
Konum
İstanbul
Son güncelleme ! 5 Mart 2021

Arkadaşlar; tanıtıma çıkardığınız alan adlarının" SSL sertifikası" olmayan sayfaları onaylanmayacaktır bilginize.

SSL nedir ?


 • SSL (Secure Sockets Layer) sertifikaları, site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. SSL sertifikaları, hiç bir zaman yazdığınız kodun veya web sitenizin güvenliğini sağlamaz.
 • SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık arz etmektedirler. Temelde tüm SSL sertifikaların sağladığı teknik kazanım aynıdır.
 • SSL sertifikaları, Google’ın güvenli internet kullanımını teşvik etmek amacıyla geliştirdiği algoritmalar sonucunda, internet sitelerinin Google arama sonuçlarında yükselmesini sağlamaktadır.
 • Tekil internet adresi kullanıcıları için TrustSafe, E-Tuğra ve Rapid SSL sertifikaları uygundur.
 • Wildcard SSL ürünleri internet adresindeki alt isimleri de destekler. Örneğin; www.isimtescil.net, isimtescil.net, admin.isimtescil.net, *.isimtescil.net.
 • SSL nedir? SSL, network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.
 • SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
 • Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128, 256, 1024 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL (Secure Sockets Layer) güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.
Özellikleri
 • Mesajların şifrelenmesi ve deşifre edilmesindeki güvenlik ve gizliliği sağlar
 • Mesajı gönderenin ve mesajı alanın doğru yerler olduğunu garanti eder
 • İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular
 • Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır

Bu bilgiler isimtescil.net sitesinden alınmıştır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Users who are viewing this konu

Üst