• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Krizleri Liderlik Yeteneklerinizle Yönetmenin 5 Yolu

unicorndomain

Fatih Aslan

Yönetici
Katılım
19 Ocak 2019
Mesajlar
6,464
Tepkime puanı
821
Puanları
130
Konum
İstanbul
Merhaba Ziyaretçi Forumu Daha Verimli Kullanmak için Kayıt Olmalısınız. Daha Önce Üye Olduysanız Giriş Yapmalısınız
Kriz iletişimi ve yönetimi iş dünyası için oldukça önemli kavramlar arasında. İş dünyasının yeni nesil liderlerinin kriz anlarında liderlik yeteneklerini ön plana çıkarması bekleniyor. İş hayatında başarının da anahtarı olan kriz yönetimini iyi yapan kurumlar ve kişiler, diğerleri arasından sıyrılıyor. Krizleri liderlik yeteneklerinle yönetmenin 5 yolunu senin için sıraladık.

Planlı olmalısın

kriz yönetimi, liderlik, iş hayatı

Bir liderin başarısı kriz anında değil, krizden önce aldığı önlemlerle belirlenir. Dolayısıyla yeni nesil bir lider olmalı, A planının yanında B, C ve hatta D planlarını da hazır etmelisin. Aynı zamanda alternatif planlarını ekibinle paylaşmalı ve ekibinin kriz yönetimi planını içselleştirmesini sağlamalısın.

Ekibini eğitmelisin

kriz yönetimi, liderlik, iş hayatı


Kriz iletişimi için ayrı bir ekip oluşturmalı ve bu ekibi çeşitli kriz senaryoları ile birlikte eğitmelisin. Ekibin kriz anında hangi adımları atması gerektiğini ve prosedürleri doğru bir şekilde uygulamanın yollarını iyi bilmek zorunda. Ayrıca kriz anında oluşturulması gereken raporlara karşı da hızlı yanıt vermeliler.

Ekip içi iletişiminizi kuvvetlendirmelisin

kriz yönetimi, liderlik, iş hayatı


Kriz anını iyi yöneten bir lider olabilmek için ekip içi iletişimi diri tutman gerekiyor. Kriz iletişiminin üstesinden gelmek ancak iyi bir ekip içi iletişim ile mümkün olacaktır. Ekip arasında oluşan problemlere olgun ve gerçekçi bir şekilde yaklaşmalı, kriz anında yaşanan kısa süreli krizlere ani müdahalelerde bulunmalısın.

Kimseyi suçlamamalısın

kriz yönetimi, liderlik, iş hayatı


Kriz anlarında birilerini suçlamak veya günah keçisi aramak yerine sorunun en etkili çözümünü en kısa sürede bulmaya odaklanmalısın. Kriz anındaki metanetini korumak seni bir lider olarak ön plana çıkaracaktır. Sorumluluk almaktan kaçıyor imajını da üzerinden atmanı sağlayacaktır.

Hızlı yanıt vermelisin

kriz yönetimi, liderlik, iş hayatı


Kriz iletişim esnasında büyük ve başarılı bir liderin sorunlara ve potansiyel sorunlara karşı hızlı yanıt vermesi gerekiyor. Bu sayede kriz daha fazla büyümeden önlem almış olacaksın. Ayrıca hızlı yanıt verebilmek bir liderde olmazsa olmaz özelliklerden biri olmalıdır.
 

Bunu konu görüntüleyen kullanıcılar

Üst