• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Mağaza İçi Müzik Yayını

drminter

Kullanıcı
Katılım
4 Haz 2020
Mesajlar
613
Tepkime puanı
2
Yaş
36
Tüketici alışkanlıkları değişirken beraberinde alışverişin şekli ve tarzında da önemli bir yenilik getirmiş oldu. Artık birçok mağazada insanların keyifli zamanlar geçirebilmesi için müzik yayını yapıldığını görebiliyoruz. Müzik insanın dinlenmesini sağlarken enerjisinin yükselmesine imkan tanır. Dolayısıyla mağaza içi müzik yayını yapacaksanız öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken bazı kuralların olduğunun altını çizelim.

Müzik yayını yaparken dikkat etmeniz gereken ilk kural kendi kitlenize hitap etmeniz. Örneğin bir çocuk mağazanız varsa ve çocuk ürünleri satıyorsanız içeride rock müziği çalmak çok akıllıca olmayacaktır. Bu nedenle çocuklara aidiyet duygusunu kazandırabilmeniz için çocuk şarkıları çalmanız gerekir. Çocuklar kendilerine özel bir alanda olduklarını hissettiklerinde kendilerini daha mutlu hissederler.

Tabi yalnız müzik seçimi değil aynı zamanda ritmi ve ses düzeyini de iyi belirlemeniz gerekiyor. İnsanlar mağaza içerisinde gezerken kendi aralarında sohbet edebilmeli ve kendi fısıltılarını da duyabilmelidir. Çünkü karar verme sürecinde odaklanabilme çok önemli bir konudur. İçeride son ses müzik yayını yapılıyor olması demek rahatsız edici olmak demektir.

Ürünler Hakkında Bilgi Vermek

Müzik mağaza içinde güzeldir, ancak aralarda insanları ürünlere de çekmeye çalışmalısınız. Bunun içinde ürünler hakkında açıklama yapacak bir seslendirme ihtiyacınız olacaktır. Özellikle çok katlı bir mağazadaysanız insanlara yön gösterici ve farkında olmadan algı yaratabilmek önemlidir.

Unutmamak gerekiyor ki müzik yayını artık hangi sektörde olursa olsun insanların alışık olduğu bir konudur ve hiç kimse aşırı olmadığı sürece bundan rahatsız olmaz.
 

Users who are viewing this konu

Üst