• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Bilgi Alışverişi Niş Site Yardım

unicorndomain

vaybe

Kullanıcı
Katılım
16 Eyl 2019
Mesajlar
34
Tepkime puanı
21
Puanları
0
Yaş
23
Web sitesi
bloggerseorehberi.blogspot.com
İnternet üzerinden para kazanmak isteyen tüm kişilerin ilk durak noktası Google Adsensereklam gelirleridir. İnternet sitesi kuran her webmaster yayın hayatına başladıktan sonra sitesine Google Adsense kodu ekler ve tıklanma başına para kazanarak gelir elde etmeyi hedefler. Bu noktada en önemli gelir kaynağını ise niche site (telaffuzu niş site) oluşturmaktadır.

Niche Nedir?

Niche, Google’a “İnterenetten para kazanmak istiyorum” yazan her webmasterın karşısına çıkabilecek bir terimdir. Kelime olarak dilimize, yaygın olmayan şeklinde çevrilebilir. Yani herkesin seçtiği bir kategoriyi kendine hedef edinmek yerine, hiç kimsenin üzerinde çalışmadığı kategori ya da kelime üzerine çalışmaktır.

Niche, hedefinde tek bir alan olan, rekabet oranı düşük ve tık başına elde edilen gelir yüksek olan anlamına gelmektedir. Bu kriterler sağlanarak kurulan siteler ise niche site olarak adlandırılmaktadır. Niche siteler ile az uğraş vererek yüksek gelirler elde etmek mümkündür. Normalde tık başına geliri 1-2 TL olan bir kategoriden seçilecek niche kelime ile açılan sitelerde bu gelir 30-40 TL rakamlarına ulaşabilmektedir.

Niche sitelerde rekabet oranı düşük olduğundan Seo çalışmasına da en az düzeyde ihtiyaç duyulur. Bu sayede site için harcanacak maddi yatırım da düşer. Ayrıca rekabetin az olduğu kategoride çalışma yapılacağından sıralamada iyi yerlere gelmek kısa sürede gerçekleşir.

Niche Site Nasıl Açılır?

Niche site açmak için öncelikle belirlemeniz gereken sitenizin dilidir. Niche sitenizi Türkçe yapabileceğiniz gibi farklı dillerde de yapabilirsiniz. Bu durum sitenizi global piyasaya taşıyarak ziyaretçi kitlenizi arttıracaktır. Dolayısıyla elde edeceğiniz gelir de artacaktır. Günümüzde genellikle İngilizce niche siteler açılmaktadır. Bunu Almanca niche siteler izler.

Dil seçiminizi yaptıktan sonra belirlemeniz gereken ikinci adım anahtar kelimenizdir. İyi gelir sağlamak istiyor iseniz anahtar kelimesi seçimi çok önemlidir. Bu noktada seçtiğiniz hedef kelimelerin aranma hacminin yüksek, rekabetin düşük ve tık başı gelirin yüksek olduğu long tail keywords yani uzun kuyruk anahtar kelimelerden seçilmesine özen gösterilmelidir.

Uzun kuyruk anahtar kelimeler (long tail keywords), 3 veya daha fazla kelimeden oluşan hedef kelimelerdir. Çoğu seo çalışması kısa kuyruk anahtar kelimeler (2 kelime) üzerinden yapıldığı için uzu kuyruk anahtar kelimeler ile sıralamaya girmek ve sıralamada yükselmek çok daha kolaydır.

Bu iki adımı tamamladığınızda niche sitenizi açmak için önünüzde herhangi bir engel yoktur.

Niche Kelime Seçimi

Niche kelime seçimi, niche site açmakkonusundaki en önemli etkendir. Çünkü niche sitede mantık tek bir kelimeyi hedef seçmek olduğundan, hedefinizi doğru seçmemeniz durumunda gelir elde edemeyebilirsiniz. Niche kelime ararken Google Adwords ya da çeşitli kelime planlayıcılar kullanabilirsiniz.

Kaynak
 

vaybe

Kullanıcı
Katılım
16 Eyl 2019
Mesajlar
34
Tepkime puanı
21
Puanları
0
Yaş
23
Web sitesi
bloggerseorehberi.blogspot.com
Yani bir konu üzerine durmak
Örnek
Müzik İndirme Programı bu isimle muzikindirmeprogrami.com alıyorsun.

Konu olarak

Android Müzik İndirme Programı
Ios Müzik İndirme Programı
Bilgisayar Müzik İndirme Programı....

Benim bildiğim böyle örnek verdiğim site öyle niş site niche türkçede niş demektir.
 

kavas

Kullanıcı
Katılım
18 Eyl 2019
Mesajlar
58
Tepkime puanı
61
Puanları
0
Konum
Türkiye
o tür yüksek gelirleri finans, sigorta gibi kategorilerde elde edebilirsin en kolay.
 

Bunu konu görüntüleyen kullanıcılar

Üst