• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Parke Taşı Nedir?

drminter

Kullanıcı
Katılım
4 Haz 2020
Mesajlar
521
Tepkime puanı
2
Yaş
36
Beton zemin ürünleri arasında bulunan parke taşı, şekil ve uygulama şekli itibariyle kilit taşı da denilmektedir. Parke taşları birbirine geçip kilitlenebilecek şekilde üretilmiştir. Bu da uygulama alanında daha iyi düzenleme yapılmasına ve uzun süre kullanılabilmesine imkan sağlamıştır. Parke taşlarının özelliklerinden biri de sağlam ve maliyetinin düşük olmasıdır. Betona göre daha uygun olan bu malzeme betondan daha sağlamdır. Uygulandıktan hemen sonrasında kullanılmaya başlanır çatlama ve kırılma gibi bir durum söz konusu olmaz.

Bordür ve Parke Taşları

Bahçelerinde dekorasyona önem veren kişilerin tercih ettiği parke taşlarının yanı sıra bordür de oldukça önemlidir. Parkenin bitimine döşenen bordür farklı renklerde tercih edilebileceğinden dolayı bahçede devamlılık sağlanmış ve bu sayede şık bir görüntü elde edilmiş olur. İnsanlar yaşam alanlarını daha keyifli ve eğlenceli hale getirebilmek adına hem estetiğe hem de sağlamlığa önem verirler. Dış cephe veya bahçe düzenlemesi gibi işlemlerde kullanılan malzemelerin kaliteli olması ödenen paranın boşa gitmemesini sağlayacağı gibi aynı düzenlemelerin tekrar tekrar yapılmamasına imkan sağlamış olacaktır.

Parke ya da bordür taşlarının özelliklerinden birisi de tamir edilebiliyor olmasıdır. Beton çatladığında ya da kırıldığında tamir edilmesi çok zordur ve estetik olarak çirkin bir görüntü oluşmasına neden olur. Parkelerde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Maliyetinin düşük olmasından dolayı tekrardan ya da arızalı olan bölüm alınarak yeniden onarım işlemi gerçekleştirilebilir.
 

Users who are viewing this konu

Üst