• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

Sıvı Klor Nedir? Ne Kadar Atılır?

unicorndomain

drminter

Kullanıcı
Katılım
4 Haz 2020
Mesajlar
451
Tepkime puanı
2
Yaş
36
Bilindiği üzere, yüzme havuzları ve su arıtma sistemlerinde şu ana kadar kullanılan en etkili ve kesin sonuç veren yardımcı sıvı klor uygulamasıdır. Genellikle günümüzde yüzme havuzları başta olmak üzere su ile ilişkisi olan tüm noktalarda sıvı klor uygulamasından destek alınır. Su kanallarının, su birikintilerinin, el yapımı gölet ve havuzların sularının temizlenmesi ve zararlılardan ayrıştırılması için kullanılmaktadır.

Aynı zamanda sıvı klor farklı oran ve miktarlarda da suyun içerisine atılmaktadır. Günümüzde sadece su temizliği ve yumuşatılması amacıyla değil, son derece farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Toplu temizlik yapılması söz konusu olduğunda sıvı klor kadar etkili bir yardımcının olduğu da unutulmamalıdır.

Sıvı Klor Güvenlidir

Sıvı klorun yaptığı işler söz konusu olduğunda ticari satışlara kıyasladığımız zaman son derece güvenilir olduğunu da belirtmek gerekir. Aynı zamanda sıvı klor çoğunlukla gaz klor ile kıyaslandığı zaman sıvı klorun son derece güvenli ve daha uygun maliyetli olduğu da unutulmamalıdır. Hem daha ekonomik hem de nakliye konusunda avantaj sunan bir ürün olarak ön plana çıkar.

Peki ama sıvı klor ne kadar oranda kullanılmalıdır?

Sıvı Klor Kullanım Miktarı

Sıvı klor kullanımı, açık havuz – kapalı havuz ve içme suyu olmak üzere farklı oranlarda kullanılmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için bir uzmandan destek almanız tavsiye edilir. Yalnız ortalama rakamların şu şekilde olduğunu da belirtmek gerekir:

100 metreküplük açık havuz suyuna 2.5 kg civarında tavsiye edilmektedir. Uygulama ağırlığı ise yine aynı büyüklükte bir havuz için 1 – 3 mg / lt olarak ön plana çıkar.
 

Users who are viewing this konu

Üst