• Alan Adları Tanıtımını ve Satışını Ücretsiz Yapmak İçin Kayıt Olunuz. kayıtlı iseniz
  • Sitemizde Günlük Paylaşılan boşa düşen alan adlarını ücretsiz görüntüleye bilmek icin üye girişi yapiniz.

VDS Nedir?

drminter

Kullanıcı
Katılım
4 Haz 2020
Mesajlar
613
Tepkime puanı
2
Yaş
36
VDS, bir sunucunun donanımsal olarak bölünmesiyle elde edilmektedir. Bu sayede sanallaştırılan VDS’ler birbirinden bağımsız olan küçük sunucular şeklini alırlar. Bu sunucuların her biri farklı işletim sistemine sahip olabilir. Kaynak kullanımlarının bağımsız olmasından dolayı bu sunucuda tek bir domain bulunur ve başkası tarafından kullanılmasına izin verilmez. Bu özellikle sayesinde VDS’ler birbirilerini etkilemezler. Bazı projelerde kullanılan sunucularda farklı internet sitelerinin olması istenmez. Bu hem kullanıcı trafiğinin fazla olmasından dolayı internet sitesinin yavaş olmasına imkan sağlar hem de sitenin güvenliğini tehlikeye düşürebilir. VDS satın alarak tüm bu özelliklere sahip olmuş olursunuz.

Ücretsiz SSL sertifikası

İnternet sitesinde hız ne kadar önemliyse güvenlikte aynı şekilde önemlidir. Başlattığınız ya da başlatmaya çalışacağınız projenizin büyüklüğüne göre güvenlik hassasiyet gerektirir. SSL sertifikası ise bu noktada devreye girer. Kullanıcılar bir internet sitesinin SSL’si bulunmadığında arama çubuğunda güvenli değil yazacağından dolayı alışveriş yapmak istemeyeceklerdir. Dolayısıyla bu basit olmasına karşın çok hassas bir konudur. Ücretsiz SSL sertifikası alabileceğiniz firmalar vardır. Bu firmaların belli süre boyunca sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanabilir ve sitenizin daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak sahip olduğunuz internet sitesinin hızı ve güveni çok önemlidir. Projeye başlamadan en iyi şekilde hazırlığınızı yapmış olmanız daha sonraki süreçte sitenizin başarısını ve projenizin büyüklüğünü daha fazla ortaya çıkarmış olacaktır.
 

Users who are viewing this konu

Üst